Τρίτη 22 Δεκεμβρίου 2015

ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1 - 4

Καταιγιστικός στο 2ο ημίχρονο ο Άρης Πετρούπολης ανατρέποντας το 1-0 του Αστέρα που προηγήθηκε με αυτογκόλ του Μουρτζάκη στο 4΄ τον νίκησε εύκολα 4-1.

Στο 46΄ο Nikolh βγήκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Αστέρα Ταλιαδούρο αλλά το χλιαρό του σουτ απέκρουσε εύκολα ο τελευταίος.

Στο 2ο ημίχρονο το σκηνικό άλλαξε με τον Άρη να πιέζει ασφυκτικά την εστία του Αστέρα.

Έτσι στο 50΄ μετά από σέντρα του Τσούκαλη ο Αντωνόπουλος με καρφωτή κεφαλιά αρχικά  ισοφάρισε 1-1 και  λίγο αργότερα στο 65΄ με δυνατό σουτ έβαλε τον Άρη μπροστά 1-2 .

Στο 70΄ πάλι ο Αντωνόπουλος μετά από μεταβίβαση " ακριβείας "  του Ζούκα με  κεφαλιά έγραψε το 1-3  για να κλείσει το σκορ 1-4  ο Κρομμύδας με δυνατό σουτ από 25 μέτρα

Από τον εντυπωσιακό Άρη Πετρούπολης ... ξύπνησε στο 2ο ημίχρονο ξεχώρισαν οι Αντωνόπουλος, Τσούκαλης, Στρατής και Μπουφίδης.