Τρίτη 19 Ιανουαρίου 2016

ΙΛΙΣΙΑ 2004 - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ 1 - 3

Εντυπωσιακός, ειδικά στο 2ο ημίχρονο, ο Άρης Πετρούπολης ανατρέποντας το εις  βάρος του 1-0 με το οποίο προηγήθηκαν τα Ιλίσια με αυστηρό πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο τερματοφύλακας Αποστόλου και μετέτρεψε σε γκολ στο 35΄ο RECKA νίκησε μέσα στο Γουδή τα Ιλίσια 2004  με 3-1.

Στο 2΄σουτ του NIKOLH σε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα απέκρουσε την ύστατη στιγμή ο τελευταίος. Στο 18΄ δυνατό σουτ του Τσούκαλη πέρασε ελάχιστα άουτ.

Μπαίνοντας στο 2ο ημίχρονο  ο Άρης ήταν καταιγιστικός με τη μία φάση να διαδέχεται την άλλη μπροστά στην εστία των Ιλισίων και στο 55΄και 57΄  σουτ των NIKOLH και Τσούκαλη αντίστοιχα πέρασαν μόλις άουτ.

Στο 71΄  ο Βάλσαμος των Ιλισίων υπέπεσε σε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Παούρης γράφοντας το 1-1.

Ο ίδιος παίχτης μετά από μεταβίβαση ακριβείας του Ρετζόφ στο 84΄έκανε το 1-2 βάζοντας τον Άρη μπροστά στο σκορ. Τέλος με 2ο πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο ORUCI  έγραψε το τελικό 1-3 δίνοντας στον Άρη το τρίποντο, διατηρώντας τον στο τέλος του 1ου γύρου στη κορυφή της βαθμολογίας

Από τον εξαιρετικό Άρη ξεχώρησαν ο σκόρερ Παούρης και οι Ζούκας, Τσούκαλης και Αντωνόπουλος.