Δευτέρα 29 Φεβρουαρίου 2016

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 2 - 0

Πιό εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό σκορ ο Άρης Πετρούπολης νίκησε τους Αμπελόκηπους με 2-0.

Το σκορ άνοιξε στο 1ο κιόλας λεπτό με κεφαλιά ο Τζαμαλής μετά από σέντρα του Αντωνόπουλου.
  Στο 7΄ σουτ του Τζαμαλή πέρασε ελάχιστα άουτ και στο επόμενο λεπτό μετά από μεταβίβαση του ίδιου σουτ του ΝΙΚΟΛΗ απέκρουσε με δυσκολία ο τερματοφύλακας των Αμπελοκήπων Ζαραβέλης. Στο 23΄ με χτύπημα κόρνερ του Ρετζόφ η μπάλα βρήκε το δοκάρι των Αμπελοκήπων.

Στο 35΄ και στο  55΄ σουτ αντίστοιχα των ΝΙΚΟΛΗ και Παούρη απέκρουσε πάλι ο Ζαραβέλης. Στο 59΄ μετά από σέντρα ακριβείας του Στρατή ο Μπουφίδης με κεφαλιά έκανε το 2-0. Ο Άρης συνέχισε την πίεση και στο 62΄ και 88΄ σουτ του Ρετζόφ και κεφαλιά του Παούρη απέκρουσε ο Ζαραβέλης. Από τον Άρη ξεχώρισαν οι Τζαμαλής, Μουρτζάκης, Ρετζόφ και Τομπουλίδης ενώ από τους Αμπελόκηπους εκτός του Ζαραβέλη οι Τόπαλης και VIGANI.