Δευτέρα 21 Μαρτίου 2016

ΕΠΑΙΞΑΝ, ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ, ΗΤΑΝ ΑΤΥΧΟΙ..... ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ - ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΗΛ 0 - 2

Με δύο γκολ από στημένες φάσεις ο Κένταυρος νίκησε τον Άρη με 2-0 ο οποίος στο 3ο κιόλας λεπτό δέχτηκε γκολ με κεφαλιά του Τούντα μετά από εκτέλεση κόρνερ. Μετά την απρόσμενη ψυχρολουσία ο Άρης αντέδρασε  και στο 23΄ σουτ του Ζούκα πέρασε μόλις άουτ ενώ  στο 32΄κεφαλιά του Αντωνόπουλου από κοντά απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Κένταυρου Θεοδωρίδης.

Στο 35΄ σουτ του Τζαμαλή πέρασε πάλι έλάχιστα άουτ και στο 41΄σουτ του Παούρη απέκρουσε με δυσκολία ο Θεοδωρίδης. Από το 57΄και μετά η κατάσταση έγινε πιο δύσκολη όταν ο Άρης αναγκάστηκε να αγωνίζεται με 10 παίχτες μετά την αποβολή με 2η κίτρινη του πολύ καλού μέχρι τότε Μουρτζάκη και ένα λεπτό αργότερα στο 58΄ με εκτέλεση φάουλ από 25 μέτρα πάλι ο Τούντας  με δυνατό σουτ έγραψε το 0-2.  Παρ' όλα αυτά ο Άρης  πίεσε, προσπάθησε  και στο 63΄ σουτ του Σκούφη πέρασε ελάχιστα άουτ.

Από τον μαχητικό και φιλότιμο Άρη ξεχώρισαν οι Μουρτζάκης , Στρατής, Παούρης και Τριανταφύλλου.