Τετάρτη 13 Απριλίου 2016

Πρωταθλητής ο Κεραυνός Πετρούπολης!!!

Την άνοδο στην Β ‘ΕΠΣΑ 3 αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος εξασφάλισε και μαθηματικά ο Κεραυνός Πετρούπολης επικρατώντας του Χαλκηδονικού με 1-2 και φτάνοντας στις 20 νίκες σε 21 παιχνίδια.

Το σκορ για την ομάδα του Παναγιώτη Δουγιέκου άνοιξε ο Χρας με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή διαμορφώνοντας έτσι και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.Στο δεύτερο ημίχρονο έπειτα από σωρεία χαμένων ευκαιριών για την ομάδα μας και κόντρα στην ροή του ματς ήρθε η ισοφάριση για τους γηπεδούχους.Στην συνέχεια την σκυτάλη παρέλαβε ο Κοτσαμπάς ο οποίος με διαγώνιο πλασέ θα “καθαρίσει” την υπόθεση άνοδος για την ομάδα μας και θα δώσει το έναυσμα για τους ξέφρενους πανηγυρισμούς που ακολούθησαν.Η ομάδα μας τελείωσε τον αγώνα με 10 παίκτες έπειτα από αποβολή (2η Κιτρινη) του Γκανέτσου.Να σημειωθεί επίσης πως στην 11αδα του Κεραυνού έκανε ντεμπούτο ο Πανούσης,άλλος ένας ποδοσφαιριστής γεννηθείς το 2001,δείγμα της πολύ καλής δουλειάς που γίνεται στις ακαδημίες και της εμπιστοσύνης προς στα παιδιά του συλλόγου μας.

Οι 11 που αγωνίστικαν: Παπαβασιλείου,Καλογερόπουλος(Γκανέτσος),Αλειφέρης,