Δευτέρα 16 Μαΐου 2016

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΙΛΙΣΙΑ 4 - 1 - Tελική βαθμολογία

Πετυχαίνοντας την 20η νίκη του αυτή τη φορά νικώντας τα Ιλίσια 2004 με 4-1 τελείωσε τους αγώνες του για την περίοδο 2015-2016 παίρνοντας την 2η προνομιούχο θέση που τον προβιβάζει στην Α΄ Αθήνας στην οποία και θα αγωνίζεται στην επόμενη ποδοσφαιρική περίοδο.

Ο Άρης μπήκε ... φουριόζος στον αγώνα και στο 2΄ μετά από μεταβίβαση του Ρετζόφ ο Κρομύδας άνοιξε το σκορ γράφοντας το 1-0. Στο 7΄ μετά από κόρνερ του Σκούφη ο Στρατής με κεφαλιά έκανε το 2-0. Στο 15΄ τα Ιλίσια κέρδισαν πέναλτι όταν η μπάλα βρήκε το χέρι του Μπουφίδη το οποίο εκτέλεσε με επιτυχίσ ο Ρέκα για να μειώσει σε 2-1. Στο 19΄με δυνατό σουτ ο Καράτι έγραψε το 3-1 για να κλείσει το σκορ 4-1 πάλι ο Κρομύδας που εκμεταλλεύτηκε ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα Λώλου των Ιλισίων.

Από τον ενθουσιώδη Άρη ξεχώρισαν οι Τομουλίδης Κρομύδας, Μουρτζάκης και Μπουφίδης.