Τρίτη 8 Νοεμβρίου 2016

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΤΡΑΧΩΝΕΣ 0 - 0

ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΕΙ Η ΤΥΧΗ

Οι παίχτες τα έδωσαν όλα αλλά η τύχη του γύρισε τη πλάτη.
Παρά τη συντριπτική του υπεροχή, ιδιαίτερα στο 2ο ημίχρονο, ο Άρης υποχρεώθηκε σε ισοπαλία 0-0 από τους Τράχωνες.
Το 1ο ημίχρονο κύλησε χωρίς αξιόλογες φάσεις με τον Άρη να υπερέχει μεν αλλά να μή φτάνει στο γκολ.

Το 2ο ημίχρονο ήταν ένας συνεχής μονόλογος του Άρη και τους Τράχωνες να αμύνονται. Στο 52΄και στο 57΄ο Τζαμαλής βγήκε δύο φορές μόνος προ του τερματοφύλακα Δράμπαλη αλλά στη μεν 1η αστόχησε σουτάροντας άουτ και στη 2η το σουτ πλασέ του να αποκρούεται από τον Δράμπαλη. Ο Άρης συνέχισε να πιέζει με αποκορύφωμα το δίλεπτο 84-85 που στο μεν 84΄ μετά από πάσα του Τζαμαλή το σουτ του Τσέλια από 3 μέτρα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι, στο δε 85΄ μετά από πάσα ακριβείας του Νίκολι ο νεοεισελθών Παούρης από δύο μέτρα... σουταρε άουτ. Στο 88΄ οι παίχτες του Άρη ζήτησαν πέναλτι όταν εντός της περιοχής ανατράπηκε ο Κυριαζής

Από τους παίχτες του Άρη που ... τα έδωσαν ΟΛΑ ξεχώρισαν οι Κυριαζής, Τσέλια και Βασιλάκος.