Τρίτη 22 Νοεμβρίου 2016

Άρης Πετρ. - Χολαργός 0 - 1

Έχοντας φλύαρη υπεροχή ο Άρης Πετρούπολης απογοήτευσε και πίκρανε τους φίλους του χάνοντας ... απρόσμενα στην έδρα του με 1-0 από τον Χολαργό και χάνοντας ταυτόχρονα την ευκαιρία να πλησιάσει τους πρωτοπόρους.

Παίζοντας δυνατά και ψυχωμένα ο Χολαργός εκμεταλλεύτηκε τον φλύαρο Άρη και τον νίκησε μέσα στη Πετρούπολη με 1-0 χάρις σε ένα γκολ  λίγο πριν τη λήξη του 1ου ημιχρόνου (στο 45΄) με κεφαλιά του Ξηντάρη μετά από σέντρα του Ζώη.

Ο Χολαργός εκμεταλλευόμενος την ... αδράνεια των παιχτών του Άρη είχε 2 πολύ καλές ευκαιρίες στο 15΄ και στο 17΄ με τους Ζώη και Ξηντάρη αντίστοιχα τα σουτ των οποίων απέκρουσε ο διακριθείς Τζεφάϊ. Ο Άρης ...ξύπνησε και ανταπέδωσε τις ευκαιρίες στο 37΄και 40΄αντίστοιχα με τους Νίκολι και Κυριαζή τα σουτ των οποίων πέρασαν ελάχιστα άουτ.

Στο 2ο ημίχρονο ο Άρης μπήκε δυνατά , πίεσε,είχε συντριπτική υπεροχή αλλά  ... μέχρις εκεί. Οι προσπάθειες των παικτών του αποκρούονταν από τη σφιχτή άμυνα του Χολαργού.