Δευτέρα 23 Ιανουαρίου 2017

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ - ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ 0-2

Μετά από ένα άκαρπο ,και για τις δύο ομάδες, 1ο ημίχρονο το Αιγάλεω κατάφερε να νικήσει στη Πετρούπολη τον μαχητικότατο Άρη με 0-2.

Στο 13΄ σουτ από πλάγια θέση του Βέρμη πέρασε άουτ, Στο 44΄  το Αιγάλεω πλησίασε στο γκολ όταν σουτ του Κωτσερίδη απομάκρυνε λίγο πριν τη γραμμή του τέρματος ο Παναγιωτίδης. Στο 56΄ο Άρης ανταπέδωσε την ευκαιρία όταν ο Λάπα περνώντας διαδοχικά τρεις παίχτες του Αιγάλεω σούταρε με τη μπάλα να περνά μόλις άουτ. Στο 57΄ ο Άρης απείλησε με τον Τσαγκάρη αλλά το σουτ του τελευταίου απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Αιγάλεω Βαμβακάς. Στο επόμενο λεπτό το 58΄ μετά από λάθος στην άμυνα του Άρη ο Σπανός με σουτ έβαλε μπροστά το Αιγάλεω 0-1. Στο 70΄ μετά από πίεση των παιχτών του Άρη σούτ του Τσαγκάρη είχε την ίδια τύχη, Τέλος στο 76΄ο Παπαθανασίου με σουτ έγραψε το τελικό 0-2.