Δευτέρα 6 Μαρτίου 2017

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 2 - 1

Ένας εκπληκτικός Άρης  ανατρέποντας το εις βάρος του  0-1 σκορ νίκησε δίκαια τον πρωτοπόρο Πανερυθραϊκό με 2-1 χάνοντας ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.

Στο 4΄κιόλας λεπτό ο Άρης έχασε εκπληκτική ευκαιρία να μπει μπροστά στο σκος όταν ο Ζούκας βγήκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα Μπακοδήμο της Ερυθραίας αλλά το σουτ του αποκρούστηκε από τον τελευταίο. Στα 14΄ σουτ του Κυριαζή απέκρουσε ο Μπακοδήμος ενώ στο 15΄σουτ του ίδιου πέρασε ελάχιστα άουτ. Στο 24΄ αναπάντεχα μετά από αδράνεια της άμυνας του Άρη ο Μπρίλης με σουτ από κοντά έβαλε μπροστά την Ερυθραία 0-1.

Ο Άρης αντέδρασε και στο 2ο ημίχρονο ήταν καταιγιστικός. Στο 54΄μετά από μεταβίβαση του Γεωργίου Δημ. με κεφαλιά ο Κυριαζής έκανε το 1-1 ενώ στο 71΄ο Ζούκας τροφοδότησε τον Γεωργακόπουλο που έκανε την ανατροπή κάνοντας το 2-1.

Στο 80΄ σουτ του Ζούκα πέρασε ελάχιστα άουτ ενώ στο 90΄  σουτ του ΝΙΚΟΛΗ από 30 μέτρα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι της Ερυθραίας.

Από τον πολύ καλό Άρη ξεχώρισαν οι Κυριαζής, ΝΙΚΟΛΗ και Βασιλάκος.