Τρίτη 17 Νοεμβρίου 2015

Η selfie της νίκης! ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 0 - 1

4η  συνεχόμενη νίκη για τον Άρη!
Συνεχίζοντας τις καλές εμφανίσεις του ο Άρης Πετρούπολης νίκησε στα Βριλήσσια τον Κένταυρο με 1-0  πλησιάζοντας ακόμη και περισσότερο την ... κορυφή.

Οι παίχτες του Άρη από το 1ο λεπτό μπήκαν δυνατά στον αγώνα δείχνοντας πιο θα ήταν ... το αφεντικό στο τέλος και σε ποιόν θα πήγαινε το τρίποντο.

Στο 18΄ δυνατό σουτ του Ρετζόφ απέκρουσε με δυσκολία ο τερματοφύλακας του Κένταυρου Θεοδωρίδης.

Στο 28΄ και στο 30΄  ανταπέδωσε την ευκαιρία ο Κένταυρος αλλά ο πολύ καλός Τριανταφύλλου απέκρουσε εντυπωσιακά.

Στο 35΄κεφαλιά του Ζούκα από κοντά πέρασε ελάχιστα άουτ.

Στο 2ο ημίχρονο οι παίχτες του Άρη μπήκαν αποφασιστικά για τη νίκη που δεν άργησε να έρθει στο 75΄ χάρις σε ένα γκολ του Ρετζόφ μετά από μεταβίβαση ακριβείας του Παούρη.

Από τον πολύ καλό Άρη του οποίου κανείς παίχτης δεν υστέρησε , ξεχώρισαν οι Στρατής, Βαφειάδης, Τσούκαλης και Τριανταφύλλου.

Η φωτογραφία από τα αποδυτήρια μετά τη νίκη στα Βριλήσσια.